Ogłoszenia Duszpasterskie

Jako uczniowie Chrystusa, jako nowy Lud Boży, Kościół święty, gromadzimy się, aby składać nasze dziękczynienie Ojcu Przedwiecznemu. Razem z nami jest zmartwychwstały Jezus. Przypomina nam dzisiaj, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Niech ta uczta miłości, w której uczestniczymy, rozpali nasze serca miłością do Chrystusa i do ludzi. Wtedy będziemy prawdziwymi uczniami Chrystusa.

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo dziękczynne za dar I Komunii Św. o godz. 15.00. Przez cały tydzień dzieci I Komunijne uczestniczą w nabożeństwie majowym o 17.30 i Mszy Św. o godz. 18.00, a w sobotę udają się na pielgrzymkę do Matki Boskiej Królowej Polski w Częstochowie.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena,
prezbitera i męczennika
b) w piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
Jest to zarazem Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.

3. W środę, 22 maja, przypada 24 rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec).

4. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ks. Bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

5. W przyszłą niedzielę, 26 maja, modlimy się za wszystkie Matki z okazji ich święta.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

Życzymy błogosławionego tygodnia