Ogłoszenia Duszpasterskie

Krocząc drogami wielkopostnej pokuty (dziś 5 niedziela przygotowania paschalnego) jesteśmy wezwani do pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Jezus Chrystus zaprasza nas dziś, by to czynić, przypominając o tym, że Ojciec niebieski wciąż obdarza ludzi darem nowego życia (świadectwem tego jest fakty wskrzeszenia Łazarza). Pozwólmy swoje grzechy zanurzyć w miłosierdziu Bożym, aby doświadczyć bogactwa nowego życia.

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  W czwartek 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, papieża. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się za tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza Św.
  O godzi. 7:00 w int. Czcicieli NMP i Róż Różańcowych 13, 14, 15
 1. Msze Św. W niedziele i w tygodniu odprawiane są z udziałem tylko 1 osoby z rodziny, której jest zamówiona intencja
 1. W I piątek – dzieci odprawiające I piątki miesiąca nie przystępują do spowiedzi i Komunii Świętej, ale uczestniczą we Mszy Św. w telewizji /TVP 1  7:00, Trwam 13:30, TVP3 20:00/ i uczestniczyć we Mszy Św., to znaczy zachowywać się tak jak w kościele, przyjmować postawy tak samo jak na Mszy Św. w kościele.
 1. Przed świętami nie odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną, jedynie w przypadku zagrożenia życia.
 1. Odwołujemy Drogę Krzyżową ulicami Zebrzydowic. Zachęcamy do odprawienia Drogi Krzyżowej wraz z całą rodziną w piątek o godz. 18:30
 1. Nie organizujemy przed świętami spowiedzi św. Osoby, które bardzo pragną się wyspowiadać, a ostatnia spowiedź była dawno, umawiają się telefonicznie.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na konto naszej parafii. Nie jest to konieczne, ale prosimy składać ofiary do rodzinnej skarbonki, którą otworzymy w sposobnym czasie, gdy przezwyciężymy koronawirusa.