Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka parafialna:                                                                                                          ORBI_biuro_pielgrzymkowe_1000px

FATIMA i SANTIAGO DE COMPOSTELA
Termin: 18 – 26.02.2025

Cena: 690EUR + 2850PLN
PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1. dzień: Msza św., a następnie transfer z parafii na lotnisko do Wiednia, 12:25 wylot do Lizbony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Fatimie.

2. dzień: Po śniadaniu Ajustrel – zwiedzanie domów pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzanie sanktuarium w Fatimie, Droga Krzyżowa, kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

3. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. przejazd do klasztoru w Santarem – degustacja likierów i słodyczy produkowanych przez zakonników,  Kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

4. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Lizbony: Belem, pomnik odkrywców, klasztor św. Hieronima, katedra, dzielnica Alfama, kościół św. Antoniego. Degustacja Pastéis de nata. Przejazd na najdalej wysunięty na zachód punkt lądowy Europy – Cabo da Roca. Powrót do Fatimy, kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

5. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Batalhi – zwiedzanie monastyru de Santa da Victoria, Alcobaci – opactwo Cystersów założone dla upamiętnienia wyzwolenia Santarem z rąk mauretańskich oraz Nazare – małej wioski rybackiej z kościołem Nossa Senora da Nazare – czas wolny na plażowanie. Powrót do Fatimy, kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

6. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Santiago de Compostela. Po drodze zwiedzanie Coimbry – dawnej stolicy Portugalii oraz sanktuarium Dobrego Jezusa k. Bragi. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela – jednego z trzech głównych celów średniowiecznego pątnictwa, wyruszali ludzie wszystkich stanów płci obojga. Zwiedzanie katedry św. Jakuba. Kolacja i nocleg.

8. dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Fatimy, po drodze zwiedzanie Porto: Torre dos Clérigos, katedra. Degustacja win i rejs. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

9.dzień: Śniadanie, przejazd na lotnisko. 14:30 wylot do Wiednia. Transfer autokarem do parafii.

Informacje dodatkowe:

• W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.
  • W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
  • Cena pielgrzymki obejmuje:
    • Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,
    • Przelot samolotem w obie strony TAP,
    • Bagaż rejestrowany do 23kg,
    • 8 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach***/****,
    • Wyżywienie w postaci śniadań (8) i obiadokolacji (7),
    • Napoje do kolacji (woda i wino),
    • Przejazdy klimatyzowanym autokarem,
    • Opieka pilota,
    • Ubezpieczenie KLiA do kwoty 20.000 EUR,
    • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
    • Składkę na TFG, TFP – 2×10 PLN.
  • Cena pielgrzymki nie obejmuje:
    • Dodatkowych napojów do kolacji,
    • Degustacji likierów 15EUR,
    • Zwyczajowych napiwków,
    • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KRiT 2,5 lub 5% ceny pielgrzymki,
    • Biletów wstępu, przewodników miejscowych, zestawu TG – 100EUR płatne w dniu wyjazdu.
  • Proponowane wpłaty:

– 500PLN i 100EUR w celu potwierdzenia rezerwacji,

– 100% do 15.01.2024 r.,

– 100EUR – bilety wstępów – w dniu wyjazdu.

Kontakt:

ORBI

ul. Gabrieli Zapolskiej 12

Renata Juraszek

Tel.: 601 706 984

Marcin Kwaśny

Tel.: 603 808 599

e-mail: pielgrzymki_orbi@interia.pl, biuro@orbipielgrzymki.pl

www.orbipielgrzymki.pl

ZAPISY W KANCELARII

PRZY ZAPISACH WPŁACAMY 500 zł zaliczki i podajemy swoje dane: Imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu