II NOCNA DROGA KRZYŻOWA

Piątek 15 marca, początek o godzinie 18:00

Rozpoczniemy Mszą świętą w naszym kościele. Początek i koniec Nocnej Drogi Krzyżowej przy naszym kościele.

Przejdziemy 25 km trasą prowadzącą koło kościołów naszej gminy. Pójdziemy głównie bocznymi drogami przez Zebrzydowice, Marklowice Górne, Kaczyce i Kończyce Małe.

Ważne informacje

 1. To nie jest wycieczka, sportowe wyzwanie, czy nocna przygoda. Ma to być czas duchowego przeżycia, indywidualnej modlitwy, skupienia, przemyślenia.
 2. IDZIEMY W MILCZENIU. Ma nam towarzyszyć noc i cisza.
 3. Skoro Droga Krzyżowa, to zabierz ze sobą nieduży krzyż, np. zrobiony z dwóch gałęzi. Możesz nieść go w ręce, albo przypiąć do plecaka.
 4. Trasa nie jest krótka. Przygotuj się, że będzie bolało… Pójdziemy około 6 godzin.
 5. Chcemy iść trochę wolniej, niż w zeszłym roku 🙂 Postaramy się dostosować do Twojego tempa.
 6. Przy każdej stacji Drogi Krzyżowej (będzie to kościół, kapliczka albo krzyż) zatrzymamy się na krótką chwilę. Rozważać będziemy dalej w trasie. Każdy indywidualnie. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanych na ten rok rozważań ze strony https://www.edk.org.pl/rozwazania Możesz je sobie wydrukować, albo odsłuchiwać na bieżąco online (nie zapomnij słuchawek!). Wprowadzenie przeczytaj albo wysłuchaj jeszcze przed rozpoczęciem Drogi, np. w domu.
 7. Pogoda niekoniecznie będzie nas rozpieszczać. Sprawdzaj prognozę pogody i ubierz się ciepło. Weź coś na wypadek deszczu.
 8. Zabierz ze sobą koniecznie picie i coś do jedzenia. Po drodze planujemy co najmniej dwa postoje – przy kościele w Kaczycach oraz koło zamku w Końcycach
 9. Pamiętaj o odblaskach. Koniecznie weź czołówkę. Dobrze też mieć tylną czerwoną lampkę przymocowaną do plecaka.
 10. Idziesz na własną odpowiedzialność. O bezpieczeństwo powinieneś zadbać samemu. Dobrze jest umówić się z kimś bliskim na ewentualny kontakt telefoniczny. Ale w razie potrzeby, nie zostawimy Cię.
 11. ‍Jeśli masz pytania, zadzwoń na numer 664 696 172.
 12. Chcesz ślad trasy w formacie gpx? Wyślij esemesa z prośbą i adresem email na powyższy numer telefonu. Prześlemy Ci.

Inicjatorem tej Nocnej Drogi Krzyżowej wokół Zebrzydowic jest wspólnota DOM. Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Wejdź tutaj: http://parafia.zebrzydowice.eu/?p=3691