NDK

Piątek 10 marca, początek o godzinie 18:00

Rozpoczniemy Mszą świętą w naszym kościele. Początek i koniec Nocnej Drogi Krzyżowej przy naszym kościele.

Przejdziemy 25,1 km. 551 metrów pod górę i tyle samo w dół. Pójdziemy głównie bocznymi drogami przez Zebrzydowice, Marklowice Górne, Cisówkę, Pielgrzymowice i Kończyce Małe… 94% trasy, to drogi asfaltowe.

Ważne informacje

 1. To nie jest wycieczka, sportowe wyzwanie, czy nocna przygoda. Ma to być czas duchowego przeżycia, indywidualnej modlitwy, skupienia, przemyślenia.
 2. IDZIEMY W MILCZENIU. Ma nam towarzyszyć noc i cisza.
 3. Skoro Droga Krzyżowa, to zabierz ze sobą nieduży krzyż, np. zrobiony z dwóch gałęzi. Możesz nieść go w ręce, albo przypiąć do plecaka.
 4. Trasa nie jest krótka. Przygotuj się, że będzie bolało… Pójdziemy około 6 godzin.
 5. Chcemy iść w miarę szybkim krokiem, ale postaramy się dostosować do Twojego tempa.
 6. Przy każdej stacji Drogi Krzyżowej (będzie to np. kapliczka, krzyż, albo inne miejsce) zatrzymamy się na krótką chwilę. Rozważać będziemy dalej w trasie. Każdy indywidualnie. Wcześniej pobierz na swój telefon ze strony https://www.edk.org.pl/rozwazania przygotowane na ten rok rozważania w wersji audio. Nie zapomnij słuchawek! Wprowadzenie wysłuchaj jeszcze przed rozpoczęciem Drogi, np. w domu.
 7. Pogoda niekoniecznie będzie nas rozpieszczać. Sprawdzaj prognozę pogody i ubierz się ciepło. Weź coś na wypadek deszczu.
 8. Zabierz ze sobą koniecznie picie i coś do jedzenia.
 9. Pamiętaj o odblaskach. Koniecznie weź czołówkę. Dobrze też mieć tylną czerwoną lampkę przymocowaną do plecaka.
 10. Idziesz na własną odpowiedzialność. O bezpieczeństwo powinieneś zadbać samemu. Dobrze jest umówić się z kimś bliskim na ewentualny kontakt telefoniczny. Ale w razie potrzeby, nie zostawimy Cię.
 11. ‍Jeśli masz pytania, zadzwoń na numer 664 696 172.
 12. Chcesz ślad trasy w formacie gpx? Wyślij esemesa z prośbą i adresem email na powyższy numer telefonu. Prześlemy Ci.

Inicjatorem tej Nocnej Drogi Krzyżowej wokół Zebrzydowic jest wspólnota DOM. Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Wejdź tutaj: http://parafia.zebrzydowice.eu/?p=3691